DomovNovinkyMEDIAPodmienky hraniaDvorana slávyKontaktSpracovanie osobných údajovO nás

Krátke recenzie hráčov, ktorí dosiahli 20. level:

""

drilo - Čarodej

""

Sofia - Špión

"Niborea je velmi zaujimava hra, a kazdy kto ju zacne hrat ho tak chyti,ze je tazke prestat."

Bigi - Bojovník

""

Nathanyel

Obsah

Niborea obsahuje tieto základné prvky:
  • kvalitný a dlhý príbeh, ktorý môže hráč hrať pokojne aj sám ako single-player game
  • množstvo originálnych, zábavných postáv a ich dialógov
  • silné RPG prvky v podobne hrdinu, ktorý bojuje s NPC, inými hráčmi a nahrádza rekrutovanie armád. Hrdina môže voliť medzi povolaniami Bojovník, Čarodej, Špión a Hospodár a postupne si vyberať a vylepšovať desiatky abilít.
  • budovanie mesta, ktoré nemôže nijakí silnější hráč zničiť a znechutiť tak hru nováčikom alebo menej aktívnym hráčom
  • systém rôznych typov kontinentov - mierové kontinenty pre tých, ktorí nechcú bojovať, ale budovať, priateľsky súťažiť a hrať príbeh. Bojové kontinenty pre tých ktorí radi zápasia a škodia si navzájom.
  • hra je zadarmo

Predstavujeme vám novú browserovú free-to-play hru Niborea z trocha netradične pojatého fantasy sveta. Ujmete sa mladého nešťastného Princa, ktorého jeho Macocha pripravila o trón a vyhnala do vzdialeného zapadákova. Tentoraz je to osobné: nebudete zachraňovať ani svet, ani mier, ani najvyššie dobro, ale to, čo vám po práve náleží - vaše dedictvo, trón a hrdosť.
Od iných strategicko - budovacích browser-based hier sa líši viacerými prvkami a vylepšeniami ako je napríklad silná prítomnosť RPG elementov zosobnená Hrdinom, ktorý postupuje na najvyšší 120. level, disponuje desiatkami abilít aj magických predmetov, na výber má viacero povolaní (Mág, Špión, Bojovník a Hospodár) a bojuje proti questom plným nepriateľov viacerých rás, ktorí na Hrdinu chrlia rôzne kombinácie unikátnych kúziel.
Na rozdiel od väčšiny iných browseroviek Niborea obsahuje prepracovaný, humorne ladený príbeh a plnohodnotnú singleplayerovú kampaň, ktorá zabezpečí desiatky až stovky hodín zábavy. Ak hráč nechce, nemusí s ostatnými protihráčmi vôbec bojovať. Umiestni sa na jeden z mierových kontinentov, kde je chránený proti útokom a nájazdom ostatných a môže si sám v kľude prekliesniť svoju cestu príbehom.
Ak hráč bojovať chce, stačí sa premiestniť na bojový kontinent kde nefungujú ochrany proti kúzleniu a špionáži, a hráči si môžu navzájom s chuťou škodiť a v alianciách bojovať o dominanciu nad daným kontinentom. Občas tajnou akciou prelomia nepriateľovi magickú obranu a spoločne ho potom zasypú spŕškou kúziel, inokedy zas najprv kúzlami oslabia jeho tajnú službu a podniknú zlodejský nájazd na jeho zlato a suroviny, a pri odchode ponížia jeho obyvateľov. Po celkovom víťazstve si môžu založiť ďalší kontinent a súboj zopakovať.
V Niborei na rozdiel od iných hier nie je možné nikoho príliš zdevastovať a znechutiť mu tak zábavu poničením jeho ťažko budovanej základne. Z každého útoku sa dá spamätať za krátky čas.
Hra obsahuje manažmentovú časť kde hráč buduje svoje mesto a jeho okolie, príbehovú časť v ktorej hrdina bojuje proti hordám nepriateľov a získava dodatočné zdroje, a multiplayerovú časť v ktorej si to hráči rozdávajú medzi sebou. Hra je prispôsobivá, pri tvorbe sa pamätalo na hráčov aktívnych aj príležitostných.
V Niborei je veľmi žiadúca skutočná spolupráca viacerých hráčo a pri väčších súbojoch treba spájať schopnosti viacerých povolaní. Nejde len o spoločný útok hrubou silou, ale o chytré kombinovanie rôznych kúziel a abilít. Tie sa navzájom dopĺňajú a podporujú, a výsledkom úspešnej koordinácie je unikátny multiplayerový zážitok.
Hra sa dá hrať úplne zadarmo, ale samozrejmosťou sú rôzne výhody navyše pre platiacich prémiových hráčov. Ide o uľahčenia, ktorých existencia nevytvára nijakú zásadnú nerovnováhu v neprospech neplatiacich hráčov.
Pri zorientovaní sa v hre nováčikom pomáhajú skúsenejší hráči, ktorých si možno zvoliť za patróna, pričom je v ich záujme aby sa nováčikovi, ich vazalovi, darilo. Vždy je preto k dispozícii niekto, kto ochotne a rád poradí s problémom alebo zákysom.
Niborea bežala v beta teste celý rok a je teda slušne vyladená, stále je však vylepšovaná a momentálne sa nachádza v pre-release štádiu temer pred dokončením. Už tak je ale lepšia ako všetky ostatné hry tejto kategórie, to jej tvorcovia zaručujú a ak im neveríte, vyskúšajte ju :)