DomovNovinkyMEDIAPodmienky hraniaDvorana slávyKontaktSpracovanie osobných údajovO nás

Krátke recenzie hráčov, ktorí dosiahli 20. level:

""

Tampy - Čarodej

""

LordReyn

""

Cio - Bojovník

"Niborea je skvela hra odporucam si ju zahrat ma to svoj dej mas hrdinu vylepsujes si ho stavas si vlastne mesto bojujes proti inym hracom.Musim pochvalit tvorcov tejto hry."

Minko-demovic - Bojovník

Obsah

Niborea obsahuje tieto základné prvky:
  • kvalitný a dlhý príbeh, ktorý môže hráč hrať pokojne aj sám ako single-player game
  • množstvo originálnych, zábavných postáv a ich dialógov
  • silné RPG prvky v podobne hrdinu, ktorý bojuje s NPC, inými hráčmi a nahrádza rekrutovanie armád. Hrdina môže voliť medzi povolaniami Bojovník, Čarodej, Špión a Hospodár a postupne si vyberať a vylepšovať desiatky abilít.
  • budovanie mesta, ktoré nemôže nijakí silnější hráč zničiť a znechutiť tak hru nováčikom alebo menej aktívnym hráčom
  • systém rôznych typov kontinentov - mierové kontinenty pre tých, ktorí nechcú bojovať, ale budovať, priateľsky súťažiť a hrať príbeh. Bojové kontinenty pre tých ktorí radi zápasia a škodia si navzájom.
  • hra je zadarmo

Predstavujeme vám novú browserovú free-to-play hru Niborea z trocha netradične pojatého fantasy sveta. Ujmete sa mladého nešťastného Princa, ktorého jeho Macocha pripravila o trón a vyhnala do vzdialeného zapadákova. Tentoraz je to osobné: nebudete zachraňovať ani svet, ani mier, ani najvyššie dobro, ale to, čo vám po práve náleží - vaše dedictvo, trón a hrdosť.
Od iných strategicko - budovacích browser-based hier sa líši viacerými prvkami a vylepšeniami ako je napríklad silná prítomnosť RPG elementov zosobnená Hrdinom, ktorý postupuje na najvyšší 120. level, disponuje desiatkami abilít aj magických predmetov, na výber má viacero povolaní (Mág, Špión, Bojovník a Hospodár) a bojuje proti questom plným nepriateľov viacerých rás, ktorí na Hrdinu chrlia rôzne kombinácie unikátnych kúziel.
Na rozdiel od väčšiny iných browseroviek Niborea obsahuje prepracovaný, humorne ladený príbeh a plnohodnotnú singleplayerovú kampaň, ktorá zabezpečí desiatky až stovky hodín zábavy. Ak hráč nechce, nemusí s ostatnými protihráčmi vôbec bojovať. Umiestni sa na jeden z mierových kontinentov, kde je chránený proti útokom a nájazdom ostatných a môže si sám v kľude prekliesniť svoju cestu príbehom.
Ak hráč bojovať chce, stačí sa premiestniť na bojový kontinent kde nefungujú ochrany proti kúzleniu a špionáži, a hráči si môžu navzájom s chuťou škodiť a v alianciách bojovať o dominanciu nad daným kontinentom. Občas tajnou akciou prelomia nepriateľovi magickú obranu a spoločne ho potom zasypú spŕškou kúziel, inokedy zas najprv kúzlami oslabia jeho tajnú službu a podniknú zlodejský nájazd na jeho zlato a suroviny, a pri odchode ponížia jeho obyvateľov. Po celkovom víťazstve si môžu založiť ďalší kontinent a súboj zopakovať.
V Niborei na rozdiel od iných hier nie je možné nikoho príliš zdevastovať a znechutiť mu tak zábavu poničením jeho ťažko budovanej základne. Z každého útoku sa dá spamätať za krátky čas.
Hra obsahuje manažmentovú časť kde hráč buduje svoje mesto a jeho okolie, príbehovú časť v ktorej hrdina bojuje proti hordám nepriateľov a získava dodatočné zdroje, a multiplayerovú časť v ktorej si to hráči rozdávajú medzi sebou. Hra je prispôsobivá, pri tvorbe sa pamätalo na hráčov aktívnych aj príležitostných.
V Niborei je veľmi žiadúca skutočná spolupráca viacerých hráčo a pri väčších súbojoch treba spájať schopnosti viacerých povolaní. Nejde len o spoločný útok hrubou silou, ale o chytré kombinovanie rôznych kúziel a abilít. Tie sa navzájom dopĺňajú a podporujú, a výsledkom úspešnej koordinácie je unikátny multiplayerový zážitok.
Hra sa dá hrať úplne zadarmo, ale samozrejmosťou sú rôzne výhody navyše pre platiacich prémiových hráčov. Ide o uľahčenia, ktorých existencia nevytvára nijakú zásadnú nerovnováhu v neprospech neplatiacich hráčov.
Pri zorientovaní sa v hre nováčikom pomáhajú skúsenejší hráči, ktorých si možno zvoliť za patróna, pričom je v ich záujme aby sa nováčikovi, ich vazalovi, darilo. Vždy je preto k dispozícii niekto, kto ochotne a rád poradí s problémom alebo zákysom.
Niborea bežala v beta teste celý rok a je teda slušne vyladená, stále je však vylepšovaná a momentálne sa nachádza v pre-release štádiu temer pred dokončením. Už tak je ale lepšia ako všetky ostatné hry tejto kategórie, to jej tvorcovia zaručujú a ak im neveríte, vyskúšajte ju :)